УКРАЇНА ВИХОДИТЬ НА ПОЗИЦІЇ ОДНОГО З НАЙПЕРСПЕКТИВНІШИХ РИНКІВ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

В Україні протягом останніх років відбулися істотні зрушення у розвитку сонячної енергетики. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Торонто, де триває Канадсько-український бізнес-форум, який стане першим кроком до реалізації п‘ятирічного проекту двох країн із підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).

Він нагадав,  що відповідно до зобов’язань України перед ЄС вже до 2020-го року частка поновлюваних джерел енергії (ВДЄ) у вітчизняному енергобалансі повинна досягти 11%

Водночас становлення вітчизняного ринку сонячної енергетики безпосередньо пов’язане з ухваленням «зеленого тарифу» для поновлюваних джерел електроенергії.

«На сьогодні важливо забезпечити ефективність «зелених тарифів» в Україні, які є основою для надходження інвестицій в проекти відновлюваної енергетики. Експерти та інвестори цілком заслужено розглядають Україну як один з кращих ринків відновлюваної енергетики, тому державна політика у цьому напрямку повинна бути прозорою та злагодженою», — підкреслив Міністр.

За його словами, після скасування вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики, в галузі спостерігається істотне пожвавлення. Так, протягом 2015р. в Україні були введені в експлуатацію 3 нові великі електростанції.

«Ці важливі кроки на шляху реформування вітчизняної енергетики та стимулювання виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел підтверджують орієнтацію України на енергетичну безпеку та незалежність», — резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, за прогнозами розвитку галузі в нинішньому році, озвученими на 5-ій Міжнародній Конференції та Виставці CISOLAR, з 2016 року українські та закордонні девелопери планують побудувати в Україні 34 нових сонячних електростанцій загальною потужністю понад 120 МВт.

Енергія сонячного випромінювання, яка надходить щорічно на територію України, становить близько 1,2 МВт•год/кв. м.

Відповідно до досліджень, можливий економічний потенціал розвитку сонячної генерації в Україні становить близько 4 ГВт. Беручи до уваги досвід з впровадження СЕС європейських країн зі схожим рівнем сонячного випромінювання, а також з огляду на зниження собівартості будівництва сонячних електростанцій (СЕС) внаслідок розвитку технологій, цільовий рівень встановленої потужності СЕС в Україні до 2030 р. зможе зростати за значного падіння вартості будівництва даного виду генерації.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *