Андрій Заїка: «ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ ІЗ ЗАПОБІГАННЯМ ПОЖЕЖНІЙ НЕБЕЗПЕЦІ, СУТТЄВО ВПЛИНЕ НА СИТУАЦІЮ ІЗ ЛІСОВИМИ ПОЖЕЖАМИ»

Голова Держекоінспекції України Андрій Заїка взяв участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

zasidpogУ суботу 25 червня у ДСНС за участю Голови Держекоінспекції Андрія Заїки відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання обговорювалися питання щодо протидії загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах України, а також необхідності введення обмежень на відвідування неконтрольованих масивів лісопаркових зон у через високий рівень пожежної небезпеки.

За словами Андрія Заїки, починаючи ще з березня Держекоінспекція України та її територіальні органи посилили заходи державного нагляду — контролю з метою недопущення спалення сухої рослинності та її залишків громадянами та підприємствами. «Щороку ми завчасно готуємося до пожежонебезпечного періоду. Працівники Держекоінспекції та її територіальних органів здійснюють чергування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у пожежонебезпечний період з березня по листопад. У разі виявлення таких фактів, відповідальні особи та безпосередні винуватці притягаються до адміністративної відповідальності», — зазначив Голова. Крім того, Державна екологічна іспекція України звернулася до обласних державних адміністрацій, ДСНС, Держлісагентства з пропозицією створення спільних робочих груп по реагуванню на надзвичайні ситуації у пожежонебезпечний період. «Такі групи працюють, ми регулярно отримуємо інформацію від усіх наших територіальних органів про факти порушень та вжиті заходи. Однак, посилення відповідальності за порушення, пов’язані із запобіганням пожежній небезпеці, суттєво вплине на ситуацію із лісовими пожежами», — сказав Голова Держекоінспекції  України Андрій Заїка.