ЗА ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ НАРАХОВАНО ЗБИТКИ НА СУМУ 4 МІЛЬЙОНИ 766 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області проведено дослідження проб ґрунту та стічних вод, відібраних 27 липня 2018 року під час проведення заходів державного контролю на території м. Сколе, а саме в місцях несанкціонованого складування твердих побутових відходів та здійснення несанкціонованого скиду нечистот в річку Опір.

За результатами проведених досліджень встановлено:

— перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонових показників в пробі ґрунту біля місця складування відходів по показниках: амоній (обмінний), у перерахунку на азот амонійний в 1,4 рази, фосфор (рухомі форми), в перерахунку на п’ятиоксид фосфору в 3 рази;

— безіменний потічок при впадінні в р. Опір, який протікає біля місця складування відходів містить концентрації забруднюючих речовин характерні для неочищених стічних вод;

— в річці Опір (приблизно 200м нижче місця впадіння безіменного потічка) спостерігається збільшення концентрації азоту амонійного, фосфатів, хімічного споживання кисню, заліза загального відносно фонової проби та помітне зниження розчиненого кисню.

На підставі лабораторних аналізів спеціалістами Інспекції за забруднення ґрунтів здійснено розрахунок збитків, нанесених державі на суму 4 млн 766 тис 850 грн.    Матеріали перевірки скеровано до правоохоронних органів для встановлення власника відходів та забезпечення відшкодування збитків за забруднення земльних ресурсів.